Pozycjonowanie Poznań

SEO w Poznaniu

Branża SEO i SEM rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie. Kolejne agencje zaczynają powstawać każdego dnia; zauważamy większą specjalizację i coraz większe projekty, realizowane przez polskie agencje SEO. Jednymi z przejawów tak silnego rozwoju są wydarzenia SEO, organizowane w całym kraju. Jak wygląda pozycjonowanie w Poznaniu?

W stolicy Wielkopolski odbywa się kilka ważnych eventów z tej branży. Które z nich warto odwiedzić? Przeczytaj o 3 wydarzeniach, na których koniecznie musisz się zjawić, jeśli interesuje Cię świat SEO i SEM.

1. Search Marketing Day

Absolutny numer jeden w eventach e-marketingowych w Europie Środkowej. Oczywiście jednym z najważniejszych tematów, poruszanych na konferencji, było pozycjonowanie. Poznań przez aż 3 lata był gospodarzeem eventu, lecz w tym roku zostało ono zorganizowane w Warszawie.
Zeszłoroczna edycja nosiła nazwę „SEO Heroes” i skupiała najważniejszych specjalistów z branży SEO/SEM w tej części Europy, takich jak Dan Petrovic, Maik Metzen czy Mariusz Pawełczyk. Po szkoleniach odbyło się tradycyjne afterparty.

2. Search Marketing Week

Kolejne znane wydarzenie, opierające swoje główne założenia na rozwoju wiedzy w temacie pozycjononowanie. Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk – tam odbywają się szkolenia, prowadzone przez pierwszych certyfikowanch przez Google szkoleniowców AdWords , czyli MaxROY.com.
Organizatorzy obiecują, że parodniowe szkolenie przyniesie korzyści, które będą owocowały przez kilka miesięcy. Statystyki eventu zdają się potwierdzać skuteczność tych kursów, bowiem w przeciągu 6 lat na Search Marketing Week pojawił się aż 4775 osób z ponad 2709 firm.

3. WebDoctor Training Center

Pierwsza i póki co jedyna edycja konferencji odbyła się w 2012 roku. Głównym tematem było SEM, Social Media, e-mail marketing oraz, rzecz jasna, pozycjonowanie. Poznań jako gospodarz, dobrze poradził sobie z przyjęciem gości, którzy szkolili się w 4-gwiazdkowym centrum konferencyjnym.
Twórcy eventu zapewniają, że kolejne edycje zostaną zorganizowane już niebawem. Wystarczy nam zatem tylko czekać na dalsze informacje i zapisy.
Pozycjonowanie stron Poznań rozwija się bardzo prężnie, a realizowane coraz częściej wydarzenia z tym związane tylko potwierdzają dobry kierunek rozwoju branży SEO i SEM w zachodniej części Polski. Miejmy nadzieję,że podobnych eventów zacznie powstawać tam coraz więcej.